Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS
         
      Informacje techniczne  

Informacje techniczne

Katalog produktów

Zamówienie

Kontakt

Nasza firma


 

powrótPomiary i automatyka

  • "4 w jednym"

Zintegrowany system automatycznej regulacji temperatury NÜGA - "cztery w jednym", optymalne rozwiązanie do pomiaru i regulacji temperatury oraz zabezpieczenia przed przegrzaniem i przed grzaniem "na sucho", składa się z następujących elementów:

- czujnik temperatury i poziomu;
- elektroniczny, dwupunktowy regulator temperatury (0-150°C);
- ogranicznik temperatury (0-165°C);
- konduktometryczne zabezpieczenie przed grzaniem "na sucho" (30-500 kW);
- zasilanie grzałki.

We wszystkich typach urządzeń, pochwy czujnika temperatury i elektrody czujnika poziomu są pokryte teflonem i dopasowane do minimalnego zanurzenia. Dopóki obie elektrody są zanurzone w kąpieli, regulator włącza i wyłącza grzałkę regulując nastawioną temperaturę. Jeżeli poziom cieczy spadnie poniżej elektrody zabezpieczającej przed grzaniem "na sucho" albo temperatura cieczy przekroczy wartość nastawioną (awaria regulatora) odpowiedni bezpiecznik automatycznie wyłączy grzałkę. To samo dotyczy uszkodzenia czujników. Elektroniczny regulator w wykonaniu cyfrowym wraz z ogranicznikiem temperatury i zabezpieczeniem przed grzaniem "na sucho" umieszczono w bryzgoszczelnej (IP 65) obudowie z tworzywa sztucznego z przezroczystą pokrywą. Dzięki temu może on być zainstalowany w pobliżu kąpieli (np. na krawędzi wanny) i służyć dodatkowo jako termometr. Możliwe jest kupno i zainstalowanie każdego z urządzeń osobno, ale wtedy ich łączny koszt jest ok. 2 razy wyższy od systemu zintegrowanego.

  • grzałki w pełni zautomatyzowaneDr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS

Grzałki w pełni zautomatyzowane NÜGA to proste pionowe grzałki wyposażone w zintegrowany system automatycznej regulacji temperatury. Elektrody czujników przymocowane na stałe do głowicy grzałki mają długość odpowiednią do minimalnej głębokości kąpieli. Obudowa regulatora temperatury połączona jest z grzałką za pomocą elastycznego kabla. Grzałki takie nie tylko zapewniają utrzymanie odpowiedniej, stałej temperatury, ale dodatkowo zabezpieczają przed przegrzaniem i grzaniem "na sucho" tym samym ograniczają niebezpieczeństwo powstania pożaru (rys. 19).

Moc do 4000 W. Napięcie 220 lub 380 V, prąd zmienny 1- lub 2-fazowy.

  • grzałki automatyczne

Stosowane są grzałki automatyczne, z wbudowanym układem pomiaru i regulacji temperatury, ale bez zabezpieczeń lub tylko z jednym, wybranym zabezpieczeniem.

Możliwe jest późniejsze, dodatkowe wyposażenie prostej grzałki w nakładkę z czujnikami, mocowaną na głowicy oraz w system automatycznej regulacji temperatury ewentualnieDr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS z zabezpieczeniami, przed przegrzaniem i przed grzaniem "na sucho".

  • czujniki temperatury i poziomu, regulatory i ograniczniki temperatury

Grzałki wszystkich typów można wyposażyć w dopasowane do minimalnego zanurzenia Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLSczujniki temperatury (termopary, termometry kontaktowe) i poziomu (rys. 20-25), mocowane osobno lub zintegrowane (rys. 26, 27), w pochwach ze stali szlachetnej, tytanu lub teflonu, regulator z 1,5 m elastycznym czujnikiem w płaszczu teflonowym (rys. 28), analogowe (E) lub cyfrowe (EDIG) elektroniczne regulatory temperatury, ograniczniki temperatury, zabezpieczenia przed grzaniem "na sucho" (rys. 29).

Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLSDr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS

Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLSDo nowości należą: cyfrowe termometro-regulatory (ograniczniki) temperatury z elastycznym czujnikiem w płaszczu teflonowym (rys. 30) lub z czujnikiem w pochwie stalowej z końcówką gwintowaną do montażu pionowego i poziomego (rys. 31). Kompletne sterowanie z elektroniką, stycznikami, bezpiecznikami, zegarem itp. można zamknąć w niedużej estetycznej obudowie z przezroczystym frontem (rys. 32).

Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLS
  • włączniki zegarowe

Dr L. Synoradzki, grzałki, Nuega, galwanotechnika, Nuga, grzałki, DRLSWartym polecenia prostym urządzeniem, które poprawia ekonomikę wykorzystywania grzałek, jest włącznik zegarowy. Nie pracując przez weekend, nie grzejemy kąpieli "na pusto", ale ustawiamy początek grzania np. na poniedziałek godz. 4 rano tak aby kąpiel miała odpowiednią temperaturę o godz. 8.00 (rys. 33).

powrót


Informacje techniczne      |      Katalog produktów      |      Zamówienie      |      Kontakt      |      Nasza firma
  projekt: pikto.pl   copyrights 2004 Dr L. Synoradzki - wszystkie prawa zastrzeżone